WORKOUT

dorośli, młodzież, dzieci

FUNKCJONALNY

Celem treningu funkcjonalnego jest poprawa funkcji motorycznych w konkretnej dyscyplinie sportowej lub życiu.
To rodzaj ćwiczeń prozdrowotnych stosowany w celu wzmocnienia mięśni, poprawy równowagi, koordynacji i przywrócenia prawidłowych wzorców ruchowych. Trening funkcjonalny przeznaczony jest dla każdej grupy wiekowej.
Trening funkcjonalny wpływa na m.in.:
poprawę kondycji i wydolności, dzięki czemu poruszanie się i wykonywanie codziennych czynności będzie łatwiejsze i bardziej wydajne energetycznie,
podniesienie jakości życia- zmniejszenie bólów,
poprawę równowagi i stabilizacji,
wzmocnienie mięśni głębokich i powierzchownych,
poprawę postawy ciała,
lepszą wytrzymałość siłową,
mniejsze ryzyko kontuzji.

MOTORYCZNY

Trening motoryczny to trening mający na celu poprawę formy sportowej i zdrowia zawodnika.
Stanowi podstawę bezpiecznego treningu danej dyscypliny sportowej, a także pomaga w osiąganiu w niej lepszych wyników. Trening motoryczny jest niezbędny w każdej dyscyplinie sportowej, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania sportowca.
To kompleksowy rozwój sportowców opierający się na budowaniu podstawowych, bazowych zdolności motorycznych takich jak: siła, moc, szybkość, wytrzymałość oraz zwinność, skoczność, koordynacja, stabilność
Najważniejsze aspekty:
• Obniżenie ryzyka kontuzji przeciążeniowych
• Poprawa sprawności ogólnej i ukierunkowanej pod uprawianą dyscyplinę
• Poprawa wyniku sportowego

CROSS(FIT)

Jego celem jest przygotowanie wszechstronnie ciała tak, aby być silniejszym, szybszym, sprawniejszym. Trening crossfit jest odpowiedni dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Początkujący pod okiem wykwalifikowanego trenera zostanie bezpiecznie wprowadzony w jego arkana z uwzględnieniem swoich możliwości.
Dzięki treningom crossfit w grupie, ćwiczący mają większą motywację do działania, a trening zamiast koniecznością staje się dla nich przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.
Trening crossfit pomoże spalić zbędną tkankę tłuszczową i wzmocni siłę mięśni, wydolność oraz funkcjonowanie układu oddechowo-krążeniowego.

CROSS (FIT) WOD – Workouts of the Day

Grupa ta ma na celu doskonalenie wcześniej poznanych elementów Cross(Fit), kontynuację rozwoju sprawności fizycznej oraz utrzymanie prawidłowej techniki ćwiczeń wraz ze wzrostem intensywności. Treningi wchodzą w skład długofalowego programowania przygotowywanego przez trenera.
W tym treningu stawia się na połączenie wymagających ćwiczeń, by uzyskać jak największą możliwość rozwoju całego ciała.
Trening wykonuje się z ciężarem własnego ciała, a także sztang, hantli i kettli itp.
Wykluczone są z niego maszyny, wykorzystywane na siłowni do izolowanych ruchów mięśni.
Dzięki schematowi układania ćwiczeń, jest możliwość porównywania swoich obecnych osiągnięć z wynikami sprzed miesiąca bądź dwóch.
WOD daje dużą dowolność, jednak należy pamiętać, że jest rodzajem bardzo obciążającego wysiłku.
Crossfit zawsze udowadnia, że można poprawić swój rekord.